Aktualności

HMK JS Cracovia Kraków - Hutnik Kraków 3-2

• autor: zegi100, 2013-02-17 16:21

Halowe mistrzostwa Krakowa: Juniorzy Wisły już w finale!

Kto będzie drugi? Zadecyduje o tym bezpośredni mecz Krakusa Nowa Huta z Cracovią.

Na jedną kolejkę przed zakończeniem halowych mistrzostw Krakowa juniorów starszych znamy jedno rozstrzygnięcie. W niedzielę Wisła wygrała w hali balonowej Cracovii przy ul. Wielickiej z MKS SMS Kraków 9-3 i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego na szczeblu Małopolski.

Spotkanie "Pasów" z Hutnikiem było świetnym widowiskiem. Nowohucianie prestiżowo potraktowali potyczkę i wystawili piłkarzy z seniorskiej drużyny, która dzień wcześniej grała w Skotnikach z LKS Czaniec. Zobaczyliśmy więc Damiana Luberę, Mateusza Lamparta, Jakuba Cieślę, Szymona Żelasko i Patryka Serafina. Hutnicy posiadali zdecydowaną przewagę, ale już po 10 minutach przegrywali 0-3! Później mozolnie odrabiali straty i do samego końca dążyli do remisu, który dawałby awans sąsiadowi zza miedzy - Krakusowi. Trener Krzysztof Swół w końcówce postawił na najlepszych graczy, ale gola na 3-3 nie udało się strzelić. Po końcowym gwizdku trener Cracovii, Paweł Zegarek, popędził na otwarte boisko ze sztuczną murawą, aby zająć miejsce w ataku seniorów Złomeksu Branice w towarzyskiej potyczce z IV-ligowym Górnikiem Wieliczka.

Spotkanie Krakusa z Akademią Piłkarską Zabierzów miało ogromny ciężar gatunkowy, bowiem zwycięzcy pozwalał zachować szanse na awans. Po pierwszej, bezbramkowej połowie, jako pierwsi trafili nowohucianie. Po upływie dwóch minut prowadzili już 2-0; strzelał Jurek, a Kuziel zdążył z dobitką. Później zabierzowianie atakowali, ale dopiero na 110 sekund przed końcem zdobyli kontaktowego gola. Wycofanie bramkarza nie zmieniło już wyniku. Wisła sensacyjnie przegrywała po 5 minutach z MKS SMS Kraków 0-2, ale jeszcze przed przerwą doprowadziła do remisu, a po zmianie stron niepodzielnie panowała na murawie i zaaplikowała drużynie z Bronowic siedem bramek. Trzy zdobył Kościelniak po świetnej współpracy z Tomaszem Zającem.

Garbarnia nie miała większych problemów z Górnikiem Wieliczka, który tym razem wystąpił w siedmioosobowym składzie.

Cracovia - Hutnik Nowa Huta 3-2 (3-1)