Aktualno¶ci

Fina³y halowych mistrzostw Ma³opolski juniorów

• autor: zegi100, 2014-03-10 06:58

Juniorzy Cracovii halowymi mistrzami Ma³opolski

Cracovia pokona³a Wis³ê Kraków 2-1 w finale Halowych Mistrzostw Ma³opolski juniorów starszych. W spotkaniu o br±z MKS Trzebinia-Siersza wygra³ z Uni± O¶wiêcim, równie¿ 2-1.

Mecz fina³owy mia³ dramatyczny przebieg. Wi¶lacy, którzy w eliminacjach rozbili trzech rywali strzelaj±c im w sumie 14 bramek i nie trac±c ¿adnego, w drugiej minucie przegrywali z Pasami 0-2. Najpierw b³±d pope³ni³ golkiper Mateusz Zaj±c, który wybijaj±c pi³kê trafi³ w Bart³omieja Kolankê, w efekcie pad³ gol samobójczy. Za moment Cracovia przeprowadzi³a b³yskawiczn± akcjê wykoñczon± skutecznie przez Mateusza Wdowiaka. Przez nastêpnych 18 minut, a¿ do koñca spotkania, pi³karze Bia³ej Gwiazdy usi³owali odrobiæ straty. W 8. minucie z³apali kontakt po piêknej g³ówce Remigiusza Szywacza. Mimo wielu bardzo dobrych sytuacji nie zdo³ali wyrównaæ. W koñcówce wi¶lacy bardzo mocno przycisnêli, tym bardziej ¿e na 115 sekund przed up³ywem czasu 2-minutow± karê dosta³ Wdowiak z Cracovii. Ku zaskoczeniu wszystkich, przez ostatnie pó³ minuty Pasy gra³y ju¿ w pe³nym sk³adzie. Trener Wis³y Dariusz Marzec protestowa³, ale sêdziowie, nie wiedzieæ czemu, nie reagowali...

W finale spotka³y siê bezsprzecznie dwie, najlepsze dru¿yny w swoich grupach. Zarówno Wis³a jak i Cracovia wygra³y wszystkie trzy mecze grupowe, trac±c ³±cznie tylko jedn± bramkê. Na drugiej pozycji w grupie A uplasowa³a siê natomiast MKS Trzebinia-Siersza, a w grupie B drug± lokatê zajêli gracze Unii O¶wiêcim. I to te dwie dru¿yny zmierzy³y siê w meczu o III miejsce. W spotkaniu tym lepsi okazali siê zawodnicy z Trzebini, którzy wygrali 2:1 mimo, ¿e jako pierwsi stracili bramkê. Prowadzenie Unii da³ w 10 minucie Adrian Zybiñski. Piêæ minut pó¼niej, dobrze rozegrany rzut wolny na bramkê wyrównuj±c± zamieni³ Pawe³ Piskorz. Zwyciêska bramka dla Trzebini pad³a na dwie minuty przed koñcem i ponownie sta³o siê to po rzucie wolnym. Tym razem jednak gola po bezpo¶rednim strzale zdoby³ Norbert Bêbenek. Warto zaznaczyæ, ¿e zwyciêski gol dla Trzebini pad³ w momencie gdy zespó³ ten gra³ w liczebnym os³abieniu.

Ma³opolski Zwi±zek Pi³ki No¿nej, który turniej zorganizowa³ i sfinansowa³, reprezentowali wiceprezes MZPN Zdzis³aw Kapka i przewodnicz±cy Wydzia³u Szkolenia Lucjan Franczak. Nad sprawnym przebiegiem czuwali Zdzis³aw Janik i Krzysztof Szopa.

Niedziela, 9 marca 2014 (hala pod balonem J&J Sport Center, Kraków-Skotniki)