CLJS Cracovia Kraków - Sandecja Nowy Sącz 8:0 (3:0)

Cracovia Kraków - Sandecja Nowy Sącz 8:0 (3:0)

Żółte kartki: Szeliga, Mroszczakm Kuźma
Widzów: 45
Cracovia: Kobyłka - Kapera, Bartosz, Barczuk, Klimczyk - Ropski, Dudek, Wdowiak (77 Leśniak), Gala (46 Dębowski), Chmielowski (51 Mielcarek)- Piątek (72 Słowiak)
Sandecja: Tomasik - Ciężobka, Szeliga, Dyląg, Tomaszek - Kuźma, Maślejak, Maślanka (58 Janczarzyk), Kozak, Nowak - Mroszczak (86 Maj)

Nie było emocji w dzisiejszym meczu pomiędzy Cracovią a Sandecją w Centralnej Lidze Juniorów. "Pasy" łatwo wygrały aż 8:0 i o ile w pierwszej połowie mecz był w miarę wyrównany, a o prowadzeniu Cracovii decydowały błędy rywali w obronie, o tyle w drugiej części dominacja podopiecznych Pawła Zegarka była niepodważalna.

Pierwszą, naprawdę groźną akcję Cracovia przeprowadziła w 12 minucie meczu i od razu zakończyło się to zdobyciem bramki przez Krzysztofa Ropskiego. Zawodnik "Pasów" pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Sandecji. Chwilę wcześniej niebezpiecznie było pod bramką gospodarzy kiedy to Szymon Kuźma naciskał bramkarza "Pasów" i o mało nie zakończyło się to zdobyciem gola. W 22 minucie spotkania, goście stworzyli sobie najlepszą sytuację w pierwszej połowie do zdobycia wyrównującej bramki. Strzał Bartosza Kozaka zamienił się w dośrodkowanie do Kuźmy, ale temu drugiemu zabrakło centymetrów aby skutecznie zamknąć sytuację. Chwilę później równie groźnie odpowiedzieli gospodarze. Dośrodkowanie Chmielowskiego dotarło do niepilnowanego Gali, ale ten będąc na wprost bramki przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Ten sam zawodnik zrehabilitował się jednak po kilku minutach kiedy to dopadł do odbitej przez bramkarza piłki a następnie, zdaniem arbitra, został sfaulowany i Cracovia otrzymała rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Ropski. Niespełna 6 minut później pomocnik gospodarzy do dwóch trafień dołożył asystę przy bramce Pawła Piątka i na przerwę Cracovia schodziła z trzema bramkami przewagi.

Po zmianie stron wydawało się, że do odrabiania strat zabiorą się goście z Nowego Sącza bowiem to oni rozpoczęli od groźnego strzału na bramkę w wykonaniu Kuźmy. Później jednak na boisku istnieli wyłącznie zawodnicy "Pasów", którzy już po kilku minutach podwyższyli prowadzenie na 4:0. Swoją drugą bramkę zdobył Piątek ładnie ogrywając obrońców po czym precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 59 minucie kolejny atak Cracovii zakończył się podyktowaniem drugiego rzutu karnego. Tym razem w polu karnym przewinił Michał Szeliga, który zagrał piłkę ręką. Przed szansą na ustrzelenie hat-tricka stanął Ropski, ale tym razem przegrał on pojedynek z Piotrem Tomasikiem. Co nie udało się Ropskiemu powiodło się Piątkowi i ten w 70 minucie zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Bramkę poprzedziła ładna, dwójkowa akcja Klimczyka i Mielcarka. Na kwadrans przed końcem dogodną sytuację do zdobycia bramki honorowej zmarnowali goście. Najpierw pojedynek oko w oko z Kobyłką przegrał Janczarzyk, a dobitkę Roberta Mroszczaka z linii bramkowej wybił Szymon Słowiak. Odpowiedź gospodarzy była łatwa do przewidzenia i cztery minuty później było już 6:0. Tym razem do prostopadłego podania doszedł Sebastian Klimczyk i mając przed sobą tylko bramkarza gości nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. W 83 minucie najładniejszą bramkę w całym spotkaniu zdobył Ropski tym samym osiągając swój cel i zdobywając hat-tricka. Pomocnik "Pasów" otrzymał znakomite podanie na wolne pole od Damiana Leśniaka i uderzeniem z pierwszej piłki w długi róg pokonał bramkarza Sandecji. Trzy minuty przed końcem wynik spotkania ustalił Daniel Dębowski, który odzyskał piłkę na środku boiska a następnie popędził z nią aż do samej bramki po drodze ogrywając obrońców i bramkarza gości.
Cracovia ostatecznie pewnie wygrała 8:0.

źródło: Futbol Małopolska