herb MKS Cracovia Kraków
Stomil Olsztyn   MKS Cracovia Kraków

2014-09-13, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

Juniorzy starsi Cracovii pokazali (po raz kolejny) prawdziwy charakter i grę do końca. Podopieczni trenera Pawła Zegarka przegrywali ze Stomilem Olsztyn już 0:2, ale potem zdobyli trzy bramki i wygrali 3:2!

Sobotni mecz miał bardzo dramatyczny, ale szczęśliwy dla "Pasów" przebieg. Stomil Olsztyn, który swoje mecze rozgrywa na stadionie w Ostródzie wyszedł na prowadzenie po indywidualnym błędzie jednego z naszych zawodników. Cracovia chcącą odrobić stratę ruszyła do ataku, gospodarze przeprowadzili jednak szybką kontrę zakończoną faulem w polu karnym. Stojący w naszej bramce Damian Kobyłka nie dał rady zatrzymać uderzeniu z 11. metrów i olsztynianie wygrywali już 2:0 - Po pierwszej połowie nie mogliśmy być zadowoleni z wyniku, ale jest on trochę mylący. My również mieliśmy swoje okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Mam tu na myśli chociażby strzał Leśniaka, po którym piłka zatrzymała się na poprzeczce - mówił trener naszych piłkarzy Paweł Zegarek.

Po zmianie stron ofensywna gra Cracovii wreszcie zaczęła przynosić efekty. Duża w tym zasługa Bartłomieja Tymoszuka oraz Dariusza Żaby, którzy pojawili się na boisku wraz z rozpoczęciem drugiej połowy. W 67. minucie "Pasy" zdobyły gola kontaktowego, piłkę dośrodkował Hubert Król, trącił ją tuż przed bramkarzem Stomilu Marcin Szymczak i krakowianie tym samym rozpoczęli pościg! Kolejne ataki Cracovii nie przynosiły efektu aż do 83. minuty, wtedy to ponownie dał znać o sobie Szymczak, który pięknym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu!

Zszokowany takim obrotem sytuacji Stomil Olsztyn postawił wszystko na jedną kartę i zaczął śmiało atakować. Taktyka ta nie zdała jednak egzaminu, w 90. minucie Dawid Surma ruszył z kontratakiem, minął bramkarza i ustalił wynik meczu na 3:2 dla Cracovii!

- Wracamy z dalekiej podróży dosłownie i w przenośni. Widziałem dzisiaj w chłopakach żądzę zwycięstwa i to przyniosło efekt. Rzadko zdarza się aby odwrócić losy meczu, który ma tak niekorzystny przebieg. Nam się udało i bardzo za to drużynie dziękuję. Jestem z niej dumny! Takie mecze podnoszą morale zespołu - skomentował sobotnie zawody Paweł Zegarek.

STOMIL OLSZTYN - CRACOVIA 2 : 3 (2 : 0)

Bramki dla "Pasów": Szymczak x 2, Surma.

Cracovia: Kobyłka - Piekarski (46. Tymoszuk), Chochołek (68. Studnicki), Najduch, Król - Czubaj (46. Żaba), Leśniak (60. Poznański), Szymczak - Mielcarek, Surma, Pawlusiński.